Celcelutiye ve Berhetiyye Marifetli Tılsımlı Yüzük

Refiüd Derecat 

لا اله الا الله
Yönetici
İlimler Meclisi Kurucu
20 Tem 2023
2,279
80
21
Üzerine bazı Berhetiyye esmaları yazdırılarak, parmağa takıldığında; takan kişi eğer yaralıysa acısını azaltan tılsımlı ağrı kesici yüzük tarifi.

Okçu Yüzüğü Olarak Kullanımı​

Aşağıda; üzerine bir kuyumcuya yazdırılacak Berhetiyye esmaları sayesinde nasıl yapıldığının tarifini vereceğimiz bu yüzük, aslında daha çok okçuluk ile ilgilenen kişiler tarafından kullanılmaktadır. Kullanılma amacı ise üzerine yazılı esmalar sayesinde; bilhassa okçuluk alanında, takan kişiye üstün bir maharet verdiğine inanılmasıdır. Bu yüzüğü parmağında taşırsa nişancılıkta bütün arkadaşlarına üstün olur ve kolunu kimse bükemez.

Ağrı Kesici Yüzük​

Okçulukta üstünlük sağlamasının yanında; takan kişiye -eğer yaralıysa- acısının tamamen yok olmasa bile hafifletilmesinde yardımcı olmasıdır. Bu yüzüğü yaralı olan birisi takarsa, Allah Teala’nın izniyle acısı hafifler. Yüzük yapımında kullanılması gereken malzeme ise altın veya gümüş değil; sadece demirdir. Yüzüğün demirden yapılması önemlidir ve gereklidir. Üzerine yazılması gereken Berhetiyye esmaları ise sırasıyla şunlardır: Mezcelin, Bezcelin, Terkabin, Berheşin, Ğalmeşin, Huturin.


Ekran Alıntısı.PNG