Hüddam İlmi Latif Hüddamı İle Zenginlik

Hüddam İlmi

Refiüd Derecat 

لا اله الا الله
Yönetici
İlimler Meclisi Kurucu
20 Tem 2023
2,279
80
21
Fakirlik ve zaruretten emin olmak, bu hususta kendine yardım edecek bir hadim bulmak istenildiğinde;

Çarşamba günü özel bir şekilde yıkanmış beyaz bir elbise giyilir. Perşembe günü oruç tutulur, akşam kuru üzümle iftar edilir. Cuma gecesi yatsı namazından sonra Fatiha ve Kehf suresiyle iki rekat namaz kılınır.


İlk rekatta sure-i Kehfin yarısı, ikinci rekatta diğer yarısı okunur. Bu ameliye herkesten uzak, tenha, temiz ve karanlık bir odada, temiz bir hasır üzerinde yapılır. Hasırın altına kalburlanmış temiz kül serilir.
İki rekat namazdan sonra kıbleye karşı oturulur. Hulus-ı kalble on bin defa aşağıdaki dua okunur. Okuma esnasında ud veya anber ya da sudan gibi güzel kokulu bir buhur tütsü edilir. Kıraatin sonuna doğru oda yavaş yavaş aydınlanmaya başlar ve bu aydınlık gittikçe artar, oda sanki gündüz gibi olur, nurla dolar. O nur arasından latif isminin hüddamı, elinde yalın kılıç, beyazlar giyinmiş bir insan suretinde belirir. Bu görüntüden korkmayıp, gönlen endişeye düşmeyip kıraate devam etmek gerekir. Kıraate devam edilirken hadim ne istiyorsun diye sorar. Cevap olarak; bana Allahu tealanın lütf ve en’amıyla zenginlik ihsan et, denilir. Hadim; bunun şartı ondan yemek içmek, muhtac olana tasaddukta bulunmak ve icrası yasak olan şeylerde harcamamaktır, der. O zaman, bu şartı kabul eyledim denilerek şarta varılır. Hadim derhal taleb edileni yerine getirir.

Dua:

يا لطيف يا خفى الالطاف ادْركنى بلطفك الخفى الذى من تلـطّفْتَ به كَفاه
Eğer hadimle irtibat devamlı şekilde muhafaza edilmek istenilirse, hadime, bana aramızda irtibat vesilesi ve görüşmemizi devam ettirtecek bir şey ver, denilir. hadim bunu yerine getirip siyah ve ufak bir taş verir. Bu taş saklanır. Bir şeyin lüzumunda ve hadimin gelmesi istenildiğinde, bu taş ateşe konulursa hadim hemen gelir. Celb olunan hadimin iadesi için aşağıdaki dua okunur.Son güncelleme 21.03.2021


Dua: (iade)

اللهم انى ابرأُ من حولى و قوتى الى حولك و قوتك و ارنى من عجائب صنع لطفك برحمتك يا ارحم الراحمين