Fatiha Suresini Okuyana Meleklerin Duası

Refiüd Derecat 

لا اله الا الله
Yönetici
İlimler Meclisi Kurucu
20 Tem 2023
2,271
80
21
Hz. Muâz bin Cebel (R.A.) Rasulullah (S.A.V.),den su nakilde bulunmustur:
-Peygamber (A.S.) buyurdu: Hak taâla'nin,Arsin altında bir meleği vardir.Hak taâla onun basini insan basi gibi yaratmistir.Yetmisbin kanadi sağ yaninda ve yetmisbin kanadi sol yaninda vardir.Her kanadinda da onikibin yükü vardir.
Arsin altında《Fâtiha》 súresi vardır. Sağında ihlâs» suresi vardir. Solunda ise 《Allah su hakikati kendinden baska hicbir İlah olmadığinı (delilleriyle) acikladı.»(205) ayeti yazılmistir. Önünde yetmis bin saf Allaha yakin melek vardir.Onun yüzüne bakarlar ve Fâtiha Suresini okurlar.
-《Ancak sana ibâdet ederiz ve yalniz senden yardim diieriz》ayetine gelince secde ederler.
Hak taâla hazretleri buyurur:
-Basinizi kaldirin! Ben sizden razi oldum.
Oradan sonuna kadar okurlar ve:
-《Veleddâllin =yolunu saşiranlarin kine değil bölümüne gelince tekrar secde ederler.
Hak taala onlara buvurur:
-Başinızı kaldırın. Ben sizden râzi oldum.
Melekler:
-Ey Rabbim! Muhammed ümmetinden kim fatiha suresini okusa onlardan da razı ol, dualarını kabul eyle, derler.
Hak taâla buyurdu:
-Ey Meleklerim! Siz Fâtiha Suresini okudunuz Ben o fatiha ile Muhammed'e ve ümmetine ikramda bulundum.Siz tanik olun ki, ben onlari yarlığadim ve duàlarini kabul ettim. Kim fatiha súresini okusa mağfiretim ona vacip oldu.
Nakledildiğine göre Pevgamber (S.A.V.) söyle bu-yurmustur:
-Hak taala hazretleri kizil yakuttan bir direk yarati.O direğin ayaği ulu bir tas üzerindedir.Basi da Arsta'dir. Ne zaman bir mü'min (Lâ ilâhe illallah Muhammedün Rasulullah) dese o direk ve Ars harekete gelir.
Hak taala buyurur:
--Ey benim Arsim! Sâkin ol, dur!
Ars:
-Ey Rabbim! Seher vakti (Lâ ilâhe illellah Muhammedün Rasulúllah) diyen kisiyi yarliğamadikca sakin olmam, der,
Hak taâla buvurur:
- Ey benim meleklerim! Siz șahit olun.Kim öyle derse ben onu yarliğarim.

ENVARÜL AŞIKİN