Dua Cebrail Aleyhisselamın Öğrettiği Şifa Duası

Refiüd Derecat 

لا اله الا الله
Yönetici
İlimler Meclisi Kurucu
20 Tem 2023
2,288
80
21
Efendimiz (sav) buyurdular ki; - Cebrail aleyhisselam geldi bana. - Yâ Muhammed hastalandın mı? - Evet hastalandım. - “Bismillâhi erkîke min külli şey'in yü'zîke ve min şerri külli nefsin ve ayni hâsidin vallâhu yeşfîke” - Ben seni Allah'ın adıyla tedavi ediyorum. Sana ezâ cefâ veren, ağrı sızı, üzüntü veren, seni hasta eden ne varsa her şeyden, her canlı varlığın şerrinden, hasetçi kişinin gözünden seni Allah'ın adıyla tedavi ediyorum. - Hasetçinin gözünden de, her canlının zararından da seni korurum, tedavi ederim Allah'ın izniyle, Allah'ın adıyla.

Bismillâhi erkîke. "Seni Allah'ın adıyla tedavi ederim ve Allah'ın korumasını dilerim. Vallâhu yeşfîke. "Şifa benden değil, şifa Allah'tan. Ben seni böyle okurum, bu duayı okuyarak böyle Allah'a arz ederim, Allah şifa verir." mânasına.

Yazın, bu duadır; hangi hastaya okunsa Cebrail aleyhisselam'ın ağzından çıkmış duadır, Allah'ın izniyle o hastalığın iyi olmasına vesiledir.

Ezberlersiniz, siz de bir hastaya gittiğiniz zaman okursunuz bakarsınız ertesi gün vallahi iyi geldi senin okuman, hasta ayağa kalktı senden sonra diye haberini alınca anlarsınız, böyle duanın kıymetini, hikmetini öğrenmiş olursunuz.

M. Es’ad Coşan (Rh.a)

• Like
Tepkiler: Noxe