Kur'an-ı Kerim Ayetleri İnşirah Suresi İçersindeki Gizlilikler Nelerdir ?

Refiüd Derecat 

لا اله الا الله
Yönetici
İlimler Meclisi Kurucu
20 Tem 2023
2,288
80
21
İnşirah Suresindeki Gizlilikler
Elem neşrah leke sadrek; ve vâda’na anke vizrekelleziy enkada zahrek; ve refâ’na leke zikrek. Feinne meâl usri yüsren inne meâl usri yüsra. Feizâ ferağte fensab ve ilâ rabbike fergab!..
Havas ehli alimler dedilerki, ''Bir kimse bir bunalıma uğrasa,bir güçlükle karşılaşsa,veya bir musibete düçar olsa
1.önce abdest alıp 2 rekat namaz kılsın,ve namazın sonunda hiç dünya kelamı konuşmadan,bir oturuşta
127 defa okur,ellerini kaldırıp istek ve hacetini isterse ardından
şu duayıda eklerse '' feinneha takdiy bi'iznillahi teala ''
Gerçekten hak teala,duasını niyazını kabul edip bunalımlarını hemen yok eder,çok mücerrabatlıdır dediler.
2.Her kim beş vakit namazın arkasından 7 gün hiç ara vermeden bir oturuşta 40 defa elemneşrahleke duasını okursa,cenabı ALLAH o kimseyi ilahi lütfundan rızık hazinelerini vererek hemen zengin eder.servet nimetini açıverir.şek şüphe olmasın denilmiştir
3.Her kim beş vakit namazın arkasından bu duayı 9 defa okusalar,ALLAH okuyan kişinin bütün güçlüklerini dağıtır.kazancını kolaylaştırır.rızık darlığından onu korur.
4.Bir kimse kuşluk namazını kılsa bu duayı 100 defa okursa,çok fazla faziletle karşılaşır,gizli şeyleri hisseder ona malum olur dediler.
5.Her kim sabah namazının ardından bir kaç rekat nafile namazı kılıp bir oturuşta bu duayı 700 veya 1000 adet besmele ile okursa meşru olan bütün HACET talepleri hemen kabul edilir. ''YAPTA GÖR'' dediler.
6.Bir kimsenin çok kızgın (sinirli) olduğu vakit elini kalbine koyarak en az 41,71,101 defa okuyup kalbini sıvazlarsa daha adet bitmeden kalbi sükunet bulur.
7.Bu duaya 40 gün ara vermeden her namazın arkasından 3 defa okuyan kişide gözle görülür sıhhat afiyete,kıvanç ve surura munkalıp olur dediler